Wednesday, May 19th, 2021

Bir Aday Müşteri Web Sitesi Oluşturmak İçin Gerekenler

Kaliteli müşteri adayları elde etmenizi sağlamanın en iyi yolu, müşteri adayı oluşturmak için bir web sitesi oluşturmak ve o sayfaya hedefli trafik yönlendirmektir.

Müşteri adayı web sitesinin temel fikri, hiçbir yönlendirme olmaksızın, çevrimiçi veya çevrimdışı olarak satabileceğiniz ziyaretçilerden bilgi toplamaktır.

Örneğin bir mutfak döşemesi firması için önemli olan yeni ev alacak ya da mutfağını baştan yaptırmak isteyen kişilerin iletişim bilgilerinin listelenmesidir. Daha sonrasında da bu müşterilerin taleplerinin hangi ağırlıkta olduğunu anlamak ve onlara direkt olarak tanıtım yapılmasını sağlamaktır.

Diğer pazarlama türlerinde olduğu gibi herkes aynı tanıtımı yapıyorsa zorlu bir rekabete gireceğiniz fikrine sahip olabilirsiniz. Ancak, aday müşteri oluşturma çalışmaları günümüzde halen değeri diğer pazarlama türleri kadar anlaşılmış bir yöntem değil. Bu yüzden bu çalışmalar hala oldukça önemlidir.

Basit bir web sitesi oluşturmak ve müşteri adayı veren site olarak adlandırmak kolaydır, ancak daha sonra bu potansiyel müşterileri oluştururken başarılı olmak zordur. Bu yazımızda, potansiyel müşteriler oluşturmak için nasıl bir web sitesi oluşturulacağını açıklayacağız. Müşteri adayı web sitenizi şimdi oluşturmaya başlayın ve kaliteli müşteri adayları hazır olsun.

Güven ve Uyum Oluşturma

Kendinizi birisinin web sitesinde bulduğunuzda, ilk olarak ne ararsınız?

Hiç şüphesiz güvenilirlik belirtileri.

Her zamanki gibi “Öne çıkanlar” ve “Görüldüğü gibi” sekmeleri, ziyaretçilerin şüphelerini ortadan kaldırma ve onları geldikleri daha fazla güven ile bırakma konusunda güçlü bir etkiye sahiptir.

Online satış sitelerinde sepete eklendikten sonra geri döndürülen ürünlerin yüzde 60’ının satıcılara olan güvenin kaybedilmesinden dolayı olduğu görüşmüştür.

Kullanmanız gereken başka bir güven artırıcı faktör, yayınlandığı yerde ürünün yalnızca iyi yönlerinin sergilenmesi dışında, ürüne tam anlamıyla dürüstçe bir yorum yapılarak iyi yanlarının daha ön planda tutulmasına olanak sağlanmasıdır.

Güven sağlayacak gerçek kullanıcı referansları gibi birçok faktör güven hususuna etki etmektedir.

Ziyaretçiler size güvenmeye ve web sitenize kayıt olmaya başladıktan sonra, bir sonraki adıma geçmek daha kolaydır.

İletişim Formlarını İletişim Kurmak İçin Kullanın

İletişim formları, web sitelerinden müşteri bilgilerini toplamak için en yaygın kullanılan yöntem olarak bilinmektedir. Ziyaretçinin yapması gereken tek şey birkaç alanı doldurmak ve gönder düğmesine basmak ya da kayıt veya abone olmaktır.

Dönüşüm oranları, iletişim formlarının doğru kullanılmasıyla da önemli ölçüde artırılabilir; bu nedenle, sitenizdeki en iyi iletişim formlarından en iyi şekilde yararlanmak için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız.

Takip Et Ya Da Etme

E-posta listeleri arasınızda pazarlamayı kime yapacağınızın önemi büyüktür. Yalnızca bir e-posta adresine sahip olmanız o e-posta adresine sürekli pazarlama yapmanız anlamına her zaman gelmez.

Kötü bir iletişim, insanların yaklaşık %65’inin şirketiniz hakkında kötü bir şekilde konuşması ve bu kişilerin %48’inin 10 ya da daha fazla tanıdığına, sizinden memnun kalmadığını anlatması ile sonuçlanmaktadır.

Bu herkesin hesabında doğru olmayabilir, ancak hatalı bir pazarlamanın önüne geçmek için kesinlikle iyi bir takip sistemine sahip olmanız gerekmektedir.

İyi bir takibin sağlanabilmesi için iki yöntem teklif edebiliriz:

  • E-posta ile takip edin.

İlki gerçekten çok açık ve basit, yapmanız gereken tek şey ActiveCampaign veya Actionetics gibi bir hizmete kaydolmak ve takip için otomasyonu ayarlamak. Takip e-postası iki veya üç gün sonra bir gün, kullanıcının e-postayı ne şekilde değerlendirdiğini inceleyebilirsiniz. Sadece bir noktada e-postanın gönderildiğinden emin olun ve e-postanızı güncel tutun.

  • Reklamların yeniden hedeflenmesi ile takip edin.

Bu kaçırılan fırsatlara ulaşmak için yeniden hedeflemeyi kullanmak ve bunları tekrar geçerli yollara dönüştürmek için kullanılan diğer yöntemdir ve biraz daha karmaşıktır, ayrıca biraz daha zaman ve para harcanması gereken bir yöntemdir.

Medya ve Varlıkları Kullanma

Fotoğraf ve özellikle video gibi grafik unsurlar müşterilerin cezbedilmesini sağlayacak en önemli unsurlardır. Özellikle açılış sayfasında yer alan video tanıtımları potansiyel müşterilerin ilgisini çekmede önemli bir rol oynayacaktır.

Örneğin, gelişmiş otomobil parçaları satan bir firmanın, ürünleri ile ilgili bir eğitici videonun yer aldığı bir internet sitesinde videoyu gören bir ziyaretçinin görmeyene oranla iki kat fazla sitede zaman geçirdiği bulunmuştur.

Bu nedenle anasayfanıza etkileyici veriler ve web sitenize kendi video materyalinizi eklemeyi gözönünde bulundurun!

Profesyonel video prodüksiyonu için yeterince büyük bir bütçeniz yoksa, web sitenizin ziyaretçilerinin zevk alacağı çekici ve bilgilendirici bir video oluşturmak için PowToon, RawShorts ve Biteable gibi ücretsiz yazılımları kullanabilirsiniz

Harekete Geçirici Mesajları Etkili Kullanın

Web sitesi yazılarından sosyal medya paylaşımlarınıza ve hatta SEO tanımlarınıza kadar yaptığınız tüm açıklamalarda insanların ilgisini çekmeniz gerekir. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları için potansiyel müşterileri sizinle iletişim kurmaya davet etmelisiniz. Bu nedenle, “Bizimle iletişime geçin”, “Bizi hemen arayın” gibi dikkat çekici mesajlar kullanmalısınız.

Clikcfunnels’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın

Want To Try Clickfunnels For 100% Free & Get Bonus Templates?
Click Yes To Create Your Free Account