ClickFunnels İle Para Kazanmanın Yolları

Bir çoğumuz online hizmetlerle para kazanma yöntemlerini öğrenmeye ve web siteleri üzerinden para kazanmanın nasıl mümkün olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Bu yöntemler bazen fazla yaratıcılık gerektirebilir ya da uygulaması çok daha karmaşık olabilir. Bu yüzden bu karmaşıklığı gidermenin en iyi yolu, elinizin altında tüm gereklilikleri tek bir platformda basitçe buluşturacak bir sisteme sahip olmaktır.

Böyle kompakt bir sistemi ClickFunnels sağlıyor. Bu yüzden size düşen yalnızca kendi fikirlerinizi oluşturup ClickFunnels’ı kullanarak para kazanmak olacaktır.

Online Olarak Hangi İşleri Yapabilirsiniz?

İnternet üzerinden başarılı bir şekilde para kazanmak için öncelikle yapılacak online çalışmalara karar verilmeli ve daha sonrasında da bu işi başarı ile sürdürmenin yöntemleri göz önünde bulundurulmalıdır. Sizin için kullanabileceğiniz bazı yöntemleri listeliyoruz.

  1. Bir Satış Sitesi Funnelı Oluşturabilirsiniz

Online satışlar günümüzde farklı yöntemlerle yapılmaktadır.

Birincisi, ancak biraz zorlu olan yöntem kendi satın aldığınız ya da ürettiğiniz ürünlerin satışının yapılmasıdır. Bu yöntem hem zaman hem de bütçe yönünden zorludur ancak satışlarda elde edilen kar oranı daha yüksektir.

İkincisi ise belirli firmaların yaptığı satışlarda affiliate olarak hizmet verilmesi ile kendi ürünlerinin pazarlanması desteklemek amacıyla komisyon vermesidir. Böylece, farklı firmaların ürünlerinin satışlarını yaparak herhangi bir bütçeye dahi ihtiyaç duymadan para kazanılması mümkündür.

Üçüncü tercih edilen online satış yöntemi ise dropshippingdir. Bu yöntem internette farklı websitelerinde bulunan ürünlerin kendi platformunda ya da farklı satış sitelerinde satılmasını esas alır.

Tüm bu satış yöntemleri ClickFunnels’ın satış funnellarında desteklenmektedir.

  1. Elektronik Kitap Yazabilirsiniz

Eğer ki blog yazmaya alışkınsanız, kısa ya da uzun e-kitaplar yazabilirsiniz. Tamamen sizin uzmanlık ya da yaratıcılığınız doğrultusunda yemek, politika, hikayeler, romanlar, bilim gibi daha bir çok konuda e-kitaplar yazabilir, kitaplarınıza reklam alabilir ya da kitaplarınızı satışa sunabilirsiniz.

  1. Webinarlar Düzenleyebilirsiniz

Webinarlar genelde kaliteli bilginin ya da inovatif ve pahalı ürünlerin satışları için etkilidir. Bu şekilde ürünlerinizi ya da vermek istediğiniz bilgiyi, tam olarak ilgili alıcıya, açıklamalar ve daha uzun tanıtımlarla satabilirsiniz. ClickFunnels üzerinden Webinar ve Autowebinar Funnellarını kullanarak ürün satışı gerçekleştirmeniz mümkündür.

  1. Online Koçluk ya da Danışmanlık Sağlayabilirsiniz

Koçluk ve danışmanlık hizmetleri gerçek anlamda bilgi sahibi olduğunuz bir konu üzerinden şahıs ya da şirketlere yön verme amacı ile sağlanan hizmetlerdir. Şahıs ya da kurum olarak sağlamakta olduğunuz hizmetin tanıtımını yine ClickFunnels platformu üzerinden oluşturmuş olduğunuz bir web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Başarılı Bir Girişimi Nasıl Sağlarsınız

Yalnızca yapacağınız işi bulmak değil bu işi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmek de önemlidir. Bu nedenle size birkaç ipucu vereceğiz.

  1. Doğru Kitleye Hedeflenmiş Dikkat Çekici Bir Mesaj Oluşturun

Mesaj neden mi bu kadar önemli? Birçok gelişmiş tasarım, grafik veya web siteleri yalnızca kendi başlarına çalışmamaktadır. Potansiyel müşterilerin veya müşterilerin dikkatini çekmeye yardımcı olan ilgi çekici başlıklar oluşturmak ve sayfadan sayfaya kaydırmak ve atlamak için kullanılan, insanların dikkatini çekecek farklı grafikler kullanmak gerekmektedir.

Bu mesaj tam olarak hedef kitlenize göre uyarlanmalıdır. Olası müşterilerle konuşmalı ve tam da ihtiyacı olanı onlara açıklayıcı bir şekilde sunmanız gerekir. Ürünün hikayesini oluşturmalı ve müşterilerle bu hikaye üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Oluşturduğunuz mesaj her yerde görünmelidir. Sıkıştırma sayfalarınızda, reklamlarınızda ve kopyanızda. Her yerde. Bu mesajı gerçekten basitleştirmek ve beklentilerinizi doğru şekilde alabilmesini sağlamak çok önemlidir.

  1. Trafiğinizi Oluşturun ve A/B Testlerine Başlayın

Trafiğinizi oluşturmak için ürününüz doğrultusunda birden fazla yol ve kanal bulunuyor. İsterseniz, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve sosyal medya platformlarını başarılı bir şekilde kullanarak ücretsiz bir şekilde trafik oluşturun, isterseniz sosyal medya reklamlarını, adwords gibi arama motoru reklamlarını hatta farklı reklam kanallarını kullanarak ücretli reklamlarla hızlı bir şekilde trafik akışı sağlayın ve isterseniz her ikisini de kullanın web sitenize trafik akışı sağlanması hem satışlarınız hem de pazarlama ve ürün geliştirmelerindeki testler için oldukça önemlidir. Yeterli müşteri sayısına sahip olduktan sonra hem ürünleriniz hem de tanıtımlarınız üzerinden A/B testlerini yürütebilirsiniz.

  1. Potansiyel Müşterileri Gerçek Müşterilere Dönüştürün

Web sitenizin dönüşüm oranı, web sitenizin ve dolayısı ile işletmenizin performansı için önemli görünebilir. Ancak, her bir dönüşüm gerçek alıcı anlamına gelmemektedir. Ne sattığınızdan bağımsız olarak potansiyel müşterileri alıcıya dönüştürmenize yardımcı olacak bir portfölye oluşturmanız, kendi satış Funnelınızı oluşturup, tüm e-posta listeleri, satış grafikleri, bir kerelik teklifler ve benzeri işlemlerle tüm süreci kendiniz yaratmanız ve takip etmeniz gerekmektedir.

Bu nedenle öncelikle rakiplerinizi iyi analiz etmeli, teklifler vermeli, tekliflerinizin tanıtımını etkin olarak sürdürmeli ve farkınızı daima ön plana çıkarmalısınız.

Clikcfunnels’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın

Want To Try Clickfunnels For 100% Free & Get Bonus Templates?
Click Yes To Create Your Free Account