Wednesday, May 19th, 2021

ClickFunnels İle Webinar Kayıt Sayfası Oluşturmak

Yeni bir ürün, bir buluş, oldukça önemli bir hizmet ve bunların satışı için potansiyel müşterilerin bu ürün ya da hizmet hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olması gerekmektedir. Çünkü, bu ürün ve hizmetler piyasada bulunanlardan çok daha farklı ya da tamamen yenidir. Bu tür satışlarda ürün başına kar marjı oldukça yüksek olacaktır. Bu nedenle bu tanıtımlar çok özel alıcılara yapılmalıdır ve bu tür tanıtımlar için en etkili yöntem webinar düzenlemektedir. Böylece, dünyanın dört bir yanından sizin yapacağınız sunumla ilgilenen herkesi tek bir çatı altında toplamanız mümkün olabilir.

Webinar Oluşturmaya Nereden Başlanmalıdır?

Öncelikle kayıt olacak kişileri belirlemek gereklidir ve bunun için de bir web sitesi ya da bir kayıt sayfası oluşturmak gerekecektir. Bu nedenle öncelikli olarak görsel ve yazılı iletişim oldukça önem taşır. ClickFunnels içerisinde yer alan farklı webinar funnelları ve göre öğelerin kullanımına olanak sağlar ve aşağıda yazılı stratejinin başarıya ulaşmasına olanak tanır.

Bir Kanca Başlık Oluşturun

Sıradan bir başlık bir webinara yeterince kişi çekmek için yeterli olmayacaktır. Bu yüzden gerçekten konularla ilgili kişileri ve kendi ilgili konuyu bir kişinin gerçek anlamda başardığını dinleyecek kişilere ihtiyaç duyulur. Bu nedenle özel bir seslenme tonu yani bir kanca webinarlar için en ideal başlık metodudur. Aşağıdaki basit şablonu kullanarak kendinize bir basit kanca başlık oluşturun.

Nasıl….ile….kullanarak/sağlayarak……..yaptım/başardım/kazandım….ve neden……..?

Bu şablon örneğin şu şekilde kullanılabilir:

 • Nasıl protein ağırlıklı vejeterjan beslenme yöntemi kullanarak 3 ayda 11 kilo vermeyi başardım ve neden diyetisyenler bu yöntemden bahsetmiyorlar?
 • Nasıl yeni nesil güneş enerji panelleri ile yüksek verim sağlayarak 1 yılda 500 TL tasarruf etmeyi başardım ve neden enerji firmaları bunu sizin duymanızı istemiyor?
 • Nasıl basit araç gereçler ile yalnızca yaratıcılığımı kullanarak yeni bir ulaşım aracı yaptım ve neden otomativ firmaları basit teknik konuları sizin öğrenmenizi istemiyor?

Bir Etiket Oluşturun

Etiketler aslında opsiyoneldir. Kanca başlığınız yeterince güçlü ve etkili değilse insanların hoşlarına gidecek etiketler kullanabilirsiniz.

 • Nasıl protein ağırlıklı vejeterjan beslenme yöntemi kullanarak 3 ayda 11 kilo vermeyi başardım ve neden diyetisyenler bu yöntemden bahsetmiyorlar? (Bu süreçte hiç açlık hissetmeden spor yaparak sağlığımdan ödün verdim)
 • Nasıl yeni nesil güneş enerji panelleri ile yüksek verim sağlayarak 1 yılda 500 TL tasarruf etmeyi başardım ve neden enerji firmaları bunu sizin duymanızı istemiyor? (Hem de hiçbir günlük kullanım kısıtlaması olmadan…)
 • Nasıl basit araç gereçler ile yalnızca yaratıcılığımı kullanarak yeni bir ulaşım aracı yaptım ve neden otomativ firmaları basit teknik konuları sizin öğrenmenizi istemiyor? (Ayrıca trafik lisansı almak zor olmadı)

Üç Sır

Katılımcıların daha önceden inandıklarından fazlasına inandıracak ya da inandıkları doğru bildiklerinin gerçek olmadığına ikna edecek üç sırdan bahsedin. Bunu katılımcılara bir test olarak sunun ve soruları kendilerine de sormuş olmalarını sağlayın. Örneğin:

 1. Evde spor yapmanın mümkün olduğunu düşünüyor musunuz?
 2. Bu mümkün değil
 3. Yürümüyor
 4. Yeni değil
 5. Yapılsa da bir fark hissetmiyorum
 6. Evde spor yapmama nedeniniz nedir?
 7. Çok tembelim
 8. Çok yavaşım
 9. Ben teknik değilim
 10. Zamanım yok
 11. Becerim yok
 12. Sporun evde yapılması size küçük düşürücü geliyorsa nedeni ne olabilir?
 13. Ya ter kokusu çıkarsa
 14. Ya insanlar maddi durumumun kötü olduğunu düşünürse?
 15. Ya beni gören insanlar aptal olduğumu düşünürse?
 16. Ya arkadaşlarım anlamadıysa

Clikcfunnels’ı ücretsiz denemek için buraya tıklayın

Want To Try Clickfunnels For 100% Free & Get Bonus Templates?
Click Yes To Create Your Free Account